FAQ

Často kladené dotazy

Jak přejít na krmivo Yarrah BIO u psa?

Obecně je nejlepší nechat psa zvykat na nové krmivo postupně. Nahrazujte vždy suché krmivo suchým, mokré mokrým. První den dejte svému psovi 90% starého krmiva a 10% krmiva YarrahBIO. Druhý den dejte svému psovi 80% starého krmiva a 20% krmiva YarrahBIO. Pokračujte analogicky dále a do dvou týdnů je staré krmivo nahrazeno novým.

Nelekejte se, pokud pes začne jíst méně, je to pravděpodobně kvůli vyšší nutriční hodnotě Yarrah BIO. Váš pes dostává vše, co potřebuje! U psů se zažívacími potížemi může být proces navykání na nové krmivo i rychlejší. Zažívací potíže budou několik dní pokračovat, může to být až dva týdny. Po uplynutí této doby si všimnete, že problémy jsou mírnější, až nakonec zmizí úplně. Vezměte prosím na vědomí, že změna krmení vašeho psa nebude dostatečně účinná, pokud budete nadále krmit svého psa zbytky jídel nebo pamlsky.

Jak přejít na krmivo Yarrah BIO u kočky?

Postupujte stejně jako u psa. Nicméně kočky jsou obecně mlsnější a mohou odmítat změnu stravy, zvlášť pokud jsou zvyklé na slaná a uměle dochucovaná konvenční krmiva. Hladovění někdy pomáhá, ale, prosíme, nepřehánějte to. Když kočky nejí několik dní, jejich stimul ke krmení je potlačen a mohou přestat jíst úplně, i své pravidelné jídlo. Míchání suchého krmiva s patém Yarrah BIO by mohlo přesvědčit vaši kočku zvyknout si na Yarrah BIO. Můžete také vyzkoušet různé produkty a příchutě, když vaše kočka odmítne první nabídnuté. Vzhledem ke své tvrdohlavosti, některé kočky nemají rádi chuť kuřecího, ale dají přednost rybě.

Jaké vnitřnosti obsahuje Yarrah BIO a jaký je jejich přínos?

V našich výrobcích najdete pouze hodnotné vnitřnosti – kuřecí játra, srdce a žaludky. V kočičím paté a psích granulích se zeleninou jsou použita také hovězí játra, srdce a ledvinky. Vnitřnosti obsahují oproti masu navíc spoustu minerálů. A navíc – většině psů a koček játra velmi chutnají. Žaludky jsou do krmiv přidány, protože obsahují mnoho bílkovin a málo tuku.

Jak mohou produkty Yarrah BIO zůstat čerstvé bez přidání konzervačních látek?

Yarrah používá ke konzervaci suchých krmiv výhradně tocoferol (vitamin E). Mokrá krmiva jsou sterilizována během zpracování a poté vzduchotěsně zabalena. Další ochranná opatření nejsou v tomto případě nutná. Chemické konzervanty jsou používány v mnoha konvenčních produktech s cílem zaručit dlouhou životnost potravin. Zejména suroviny, které obsahují tuk, se mohou rychle zkazit, tomu se výrobci snaží zabránit anti-oxidanty. Jenže někdy lék je horší než nemoc. V některých případech jsou chemické anti-oxidanty, jako BHA, BHT a Ethoxiquine používané ve velkém množství, protože jsou relativně levné. Četné výzkumy prokázaly, že nadměrné používání těchto chemických anti-oxidantů, je potenciálně nebezpečné pro zdraví lidí a zvířat.

Jaká je snášenlivost produktů Yarrah BIO?

Yarrah výrobky jsou pod neustálým dohledem týkající se složení a kvality, ale také snášenlivost psy a kočkami je bedlivě sledovaná. Pravidelná pozorování ukazují, že produkty Yarrah můžete krmit téměř každého psa a kočku, bez ohledu na plemeno nebo věk. Psi i kočky milují stravu bez chemických barviv, aromatických látek a dochucovadel. Vysoká akceptace výrobků Yarrah je také zásluhou vysokého obsahu kuřecího masa, jako hlavního zdroj vysoce kvalitních bílkovin, i ostatních ingrediencí. Psi a kočky mohou být přecitlivělí na chemická barviva, aromatické látky a příchutě. Yarrah dokazuje, tyto komponenty nejsou nutné při výrobě chutného krmiva pro domácí zvířata.

Proč je kuře jednou z hlavních složek výrobků Yarrah BIO?

Kuřecí maso je zdrojem kvalitních bílkovin a je dobře stravitelné téměř všemi psy a kočkami, oproti tomu, hovězí nebo vepřové maso může někdy způsobit problémy. Navíc, psů i kočkám kuřecí chutná.

Proč obsahují krmiva Yarrah BIO obiloviny?

Psi a kočky nepotřebují ke kvalitnímu životu jen maso, ale také rostlinné živiny. Nicméně, psi a kočky mají krátký zažívací trakt, proto je pro ně obtížné trávit bílkoviny z rostlin, které potřebují ke strávení delší čas. Proto jsou rostlinné složky v krmivech předpřipraveny – jsou mleté, smíchané s masem a extrudované (naplněné vzduchem), aby byly lehčí, a tím snadněji stravitelné. Obilí je velmi důležitým zdrojem sacharidů, dodavatelem energie a vlákniny, která je nezbytná pro optimální trávení.

Proč je většina psích granulí Yarrah BIO vyrobená z pšenice a kukuřice a ne z rýže?

Rýže se používá pro psy, které mají na pšenici nebo kukuřici alergii, procento takových psů je ale velmi malé. Rýže není přirozená evropská plodina, je dovážena z Asie a tím je dražší než obiloviny nebo kukuřice pěstované zde. Dalším důvodem je to, že nejíst obiloviny může evropskému zvířeti způsobit dlouhodobou alergii. Stejně jako asiati nesnášejí kravské mléko, protože jej odmalička nepili. Po letech jejich tělo není zvyklé na zpracování laktózy v mléce, a vyvine se u nich alergie. Nicméně Yarrah BIO vyvinul pro psy s alergií na obiloviny bezlepkové krmivo Sensitive s rýží jako hlavním zdrojem uhlohydrátů.

Proč Yarrah vyrábí vegetariánská krmiva pro psy?

Psi nejsou přísnými masožravci, ale jejich stravovací návyky jsou bližší všežravcům. Bohužel někteří psi jsou zcela alergičtí na maso. Pro ně Yarrah vyvinul kompletní vegetariánské krmivo. Hlavním zdrojem bílkovin a tuku je zde sója. Dobré výsledky má vegetariánské krmivo u psů s kožními nebo zažívacími problémy, v některých případech se podařilo změnou stravy psa i vyléčit! Vzhledem k tomu, že vegetariánské krmivo obsahuje méně bílkovin a tuků, je také dobrou alternativou pro psy s nadváhou nebo pro starší psy. Vegetariánské krmivo pro psy není příliš vhodné pro štěňata.

Proč Yarrah nevyrábí vegetariánské krmivo pro kočky?

Kočky jsou výhradně masožravci. Na rozdíl od psů, koček potřebují ke zdravému životu některé esenciální látky, které se nacházejí výhradně v živočišných produktech. Příkladem takové látky je taurin, aminokyselina, která je nezbytná pro tvorbu žlučových kyselin a žluči v těle, nebo kyselina arachidonová.

Může kočka s onemocněním dolních močových cest (FLUTD) jíst Yarrah BIO?

Kočka trpící onemocněním močových cest by měla být vždy léčena veterinářem, pomocí léků nebo chirurgického zákroku. V prvních měsících po léčbě veterináři často radí užívat speciální dietní potraviny, ve kterých jsou hodnoty pH a hořčíku v rovnováze. Jakmile je kočka vyléčená a opět jí a pije bez problémů a pravidelně vyměšuje, je možné se se souhlasem veterináře vrátit k běžnému nedietnímu krmení. Ve většině případů není vhodné vrátit se k původnímu krmivu, protože toto jídlo zřejmě kočce nevyhovuje. Vzhledem k nízkému množství hořčíku, může být krmivo Yarrah BIO náhražka krmiva pro kočky, které se zotavují z nemoci močových cest. Mějte na paměti, že kočky, které kdysi měly potíže s močovými cestami, budou i nadále citlivé na problémy s močovým ústrojím po zbytek svého života. Problémy s močovými cestami mohou být způsobeny mnoha faktory a nikdy není záruka, že se problémy nevrátí. Je důležité, aby vaše kočka měla vždy k dispozici dostatečného množství vody k pití!